Pierwszy dzień lata już za nami. Słoneczne dni i wakacje aż proszą się o częstsze przebywanie na zewnątrz, chętnie korzystamy ze słońca i uroków lata, a wysokie temperatury skłoniły nas do wymiany garderoby na lżejszą i odsłaniającą więcej ciała. Właśnie dlatego w tym czasie szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednią pielęgnację skóry. Systematyczne złuszczanie wysuszonego słońcem i martwego naskórka sprawi, że nasza skóra nie tylko będzie gładka i zdrowsza, ale także letnia opalenizna będzie wyglądać lepiej i utrzyma się dłużej.
Peelingi cukrowe są bezpieczne do częstego stosowania ze względu na jego delikatną i rozpuszczającą się pod wpływem wody formę. Małe cząstki cukru tworzą doskonały środek złuszczający, który pomoże usunąć suchy, łuszczący się naskórek i rozjaśnić zmęczoną, matową skórę. Jednak to nie wszystko.
Cukier jest humektantem i swego rodzaju naturalnym nawilżaczem, zatrzymującym wodę w skórze, dzięki czemu nie tylko złuszczamy, ale i nawilżamy nasze ciało, co jest szczególnie ważne latem. Dlatego warto zwracać szczególną uwagę na składy peelingów, które mogą dodatkowo wzbogacać pielęgnację.
SKŁADNIKI NATURALNYCH PEELINGÓW CUKROWYCH NATURALME
Malinowy peeling cukrowy - cukier, masło shea, olej arganowy, olej kokosowy, wosk pszczeli, olej ze słodkich migdałów, mielone pestki malin
Kawowy peeling cukrowy - cukier, masło shea, olej makadamia, olej kokosowy, mielone ziarna kawy Robusta, wosk pszczeli, olej ze słodkich migdałów.
Pomarańczowy peeling cukrowy - cukier, masło shea, olej makadamia, olej kokosowy, wosk pszczeli, pomarańczowy olejek eteryczny, olej ze słodkich migdałów
Dodatek naturalnych składników pielęgnacyjnych do peelingu pozwoli bardziej kompleksowo zadbać o skórę. Masło shea wykorzystane jako składnik bazowy zaraz po cukrze jest naturalnym źródłem witamin A, E, D, C i F oraz zdrowych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu świetnie sprawdza się do pielęgnacji całego ciała, nawilżając je, wygładzając, a także chroniąc przed czynnikami zewnętrznymi, wolnymi rodnikami oraz uszkodzeniami słonecznymi.
Doskonałe właściwości pielęgnacyjne mają również oleje, takie jak olej makadamia, arganowy, kokosowy i ze słodkich migdałów. Już w trakcie wykonywania peelingu, zadziałają zmiękczająco i wygładzająco na skórę, ochronią ją przed utratą wilgoci i nawilżą, a efekty będą zauważalne od razu po kąpieli.
Dodatkowo stosowane regularnie, wpłyną również na uelastycznienie i ujędrnienie skóry, osłabią działanie wolnych rodników, które przyczyniają się do redukcji kolagenu oraz elastyny, pomogą w walce z cellulitem, bliznami, rozstępami i przebarwieniami na skórze.
Każdy z peelingów został także wzbogacony o dodatkowe składniki, które pozytywnie wpłyną na stan skóry.
Zmielone pestki malin wspomogą złuszczające działanie cukru, poprawią mikrokrążenie, pobudzą skórę do regeneracji oraz są bogate w witaminy C i E. Peeling zawierający kawę Robusta wspomoże przede wszystkim działanie antycellulitowe i ujędrniające, jednocześnie pobudzając zapachem świeżo mielonych ziaren. Również olejek pomarańczowy zadba o zmniejszenie cellulitu i odpowiednie napięcie skóry, a aromat świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy doda energii w upalne dni.
DLACZEGO WARTO REGULARNIE STOSOWAĆ PEELINGI
Złuszczanie - regularne peelingi złuszczają martwe komórki naskórka, dzięki czemu skóra staje się wyraźnie gładsza, zdrowsza, promienna i bardziej miękka.
Nawilżenie - naturalne składniki pielęgnacyjne zawarte w peelingach wnikają w skórę już w trakcie masowania skóry. Do tego złuszczona i dobrze oczyszczona peelingiem skóra dużo lepiej przyjmuje i wchłania składniki aktywne z pozostałych kosmetyków nawilżających, stosowanych po kąpieli, ponieważ pory nie są zablokowane.
Równomierna i długotrwała opalenizna - Systematyczne usuwanie zrogowaciałego naskórka i dobre nawilżenie pozwoli uzyskać bardziej równomierną i ładniejszą opaleniznę. Opalenizna tkwi w głębszych warstwach skóry, dlatego późniejsze złuszczanie ciała również odsłoni świeższą i bardziej naturalną opaleniznę, a ponadto usunięty zostanie wysuszony słońcem naskórek. Należy jednak pamiętać, żeby nigdy nie używać peelingu na poparzoną, mocno podrażnioną i łuszczącą się skórę po nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. Stosowanie peelingu tylko dodatkowo podrażni skórę.
Zapobieganie niedoskonałościom - Peelingi do ciała nie tylko sprawiają, że skóra wygląda wspaniale, ale także poprawiają jej kondycję. Kiedy martwa skóra narasta, może zatykać pory i powodować pojawianie niedoskonałości. Złuszczanie skóry i usuwanie martwego naskórka pozwala zapobiegać niedoskonałościom.
Redukcja cellulitu i ujędrnienie skóry - regularny peeling wygładza skórę i poprawia krążenie. Dodatkowo masaż okrężnymi ruchami, który wykonujemy przy aplikacji peelingów, zapewnia lepsze dotlenienie skóry, przyspiesza wydawanie wody i toksyn, a to wszystko sprzyja zmniejszeniu cellulitu i poprawie jędrności.